Keputusan Rasmi Pilihan Raya Umum ke 15

 Berikut adalah keputusan rasmi bagi kerusi Parlimen Pilihan Raya ke-15 (PRU-15):

  • P003 Arau dimenangi calon PN Datuk Seri Shahidan Kassim dengan majoriti 23,216 undi.
  • P004 Langkawi dimenangi Mohd Suhaimi Abdullah (PN-Bersatu) dengan majoriti 13,518 undi.
  • P007 Padang Terap dimenangi Nurul Amin Hamid (PN-PAS) dengan majoriti 10,959 undi.
  • P009 Alor Setar dimenangi Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PN-PAS) dengan majoriti 9,931 undi.
  • P013 Sik dimenangi Ahmad Tarmizi Sulaiman (PN-PAS) dengan majoriti 21,787 undi.
  • P018 Kulim-Bandar Baharu dimenangi Roslan Hashim (PN-Bersatu) dengan majoriti 13,061 undi.
  • P019 Tumpat dimenangi Datuk Mumtaz Md Nawi (PAS) dengan majoriti 17,500 undi.
  • P020 Pengkalan Chepa dimenangi Datuk Marzuk (PAS) dengan majoriti 38,270 undi.
  • P021 Kota Bharu dimenangi Datuk Seri Takiyuddin Hassan (PAS) dengan majoriti 22,613 undi.
  • P022 Pasir Mas dimenangi Ahmad Fadhli Shaary (PAS) dengan majoriti, 30,717 undi.
  • P025 BACHOK dimenangi MOHD SYAHIR CHE SULAIMAN (PAS) dengan majoriti 29,901 undi
  • P026 Ketereh dimenangi Mejar Jen (B) Datuk Khlir Mohd Nor (PAS-Bersatu) dengan majoriti 23,107 undi.
  • P027 Tanah Merah dimenangi Datuk Seri Ikmal Hisham (PAS-Bersatu) dengan 44,485 undi.
  • P028 Pasir Puteh dimenangi Datuk Dr Nik Muhammad Zawawi Salleh (PAS) denga majoriti 29,109 undi.
  • P029 Machang dimenangi Wan Ahmad Fayhsal (PAS) dengan majoriti 10,154 undi.
  • P030 Jeli dimenangi Zahari Kechik (PAS-Bersatu) dengan majoriti 12,464 undi.
  • P031 Kuala Krai dimenangi Abdul Latiff Abdul Rahman (PAS) dengan majoriti 25,188 undi.
  • P033 Besut dimenangi Datuk Che Mohamad Zulkifly Jusoh (PAS) dengan majoriti 18,666 undi.
  • P034 Setiu dimenangi Shaharizukirnain Abd Kadir (PAS) dengan majoriti 19,032 undi.
  • P036 Kuala Terengganu dimenangi Datuk Amzad Hashim (PAS) dengan majoriti 40,907 undi.
  • P037 Marang dimenangi Tan Sri Abdul Hadi Awang (PAS) dengan majoriti 41,729 undi.
  • P040 Kemaman dimenangi Che Alias Hamid (PAS) dengan majoriti 27,179 undi.
  • P041 Kepala Batas dimenangi Dr Siti Mastura Muhammad (PN) dengan majoriti 2,867 undi.
  • P043 Bagan dimenangi Lim Guan Eng (DAP) dengan majoriti 49,548 undi.
  • P049 Tanjong dimenangi Lim Hui Ying (PH) dengan majoriti 28,754 undi.
  • P050 Jelutong dimenangi SN Rayer (PH) dengan majoriti 38,604 undi.
  • P090 Bera dimenangi Datuk Seri Ismail Sabri (BN) dengan majoriti 16,695 undi.
  • P094 Hulu Selangor dimenangi Hasnizan Harun (PN) dengan majoriti 1,562 undi.
  • P095 Tanjong Karang dimenangi Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi dari (PN) dengan majoriti 2,180.
  • P098 Gombak dimenangi Datuk Seri Amirudin Shari (PH) dengan majoriti 12,729 undi.
  • P099 Ampang dimenangi Rodziah Ismail (PH) dengan majoriti 29,681 undi.
  • P100 Pandan, dimenangi Rafizi Ramli (PH) dengan majoriti 48,296 undi.
  • P101 Hulu Langat dimenangi Mohd Sany Hamzan (PH) dengan majoriti 14,896 undi.
  • P181 Tenom dimenangi Riduan Rubin (Bebas) dengan majoriti 1,108 undi.
  • P119 Titiwangsa dimenangi Datuk Seri Johari Ghani (BN) dengan majoriti 4,632 undi.
  • P125 Putrajaya dimenangi Datuk Dr Radzi Jidin (PN) dengan majoriti 2,310 undi.
  • P129 Kuala Pilah dimenangi Datuk Adnan Abu Hassan (BN) dengan majoriti 6,483 undi.
  • P133 Tampin dimenangi Mohd Isam Mohd Isa dari BN dengan majoriti 1,276.
  • P134 Masjid Tanah dimenangi Datuk Mas Ermieyati dari PN dengan majoriti 4,411.
  • P135 Alor Gajah dimenangi Adly Zahari (PH) dengan majoriti 890 undi.
  • P136 Tangga Batu dimenangi Bakri Jamaluddin (PN-PAS) dengan majoriti 8,849 undi.
  • P137 Hang Tuah Jaya dimenangi Adam Adli Abd Halim (PH) dengan majoriti 8,638.
  • P138 Kota Melaka dimenangi Khoo Poay Tiong (PH) dengan majoriti 46,420 undi.
  • P139 Jasin dimenangi Zulkifli Ismail (PN) dengan majoriti 322 undi
  • P140 Segamat dimenangi R Yuneswaran (PH) dengan majoriti 5,669 undi.
  • P145 Bakri dimenangi Tan Hong Pin (PH) dengan majoriti 19,254.
  • P146 Muar dimenangi Syed Saddiq Syed Abdul Rahman (MUDA) dengan majoriti 1,345
  • P152 Kluang dimenangi Wong Shu Qi (PH) dengan majoriti 26,406 undi.
  • P156 Kota Tinggi dimenangi calon BN, Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin dengan majoriti 8,390 undi.
  • P157 Pengerang dimenangi calon BN, Datuk Seri Azalina Othman Said dengan majoriti 5,010 undi.
  • P158 Tebrau dimenangi Jimmy Puah (PH) dengan majoriti 30,720 undi.
  • P159 Pasir Gusang dimenangi Hassan Abdul Karim (PH) dengan majoriti 31,558 undi.
  • P161 Pulai dimenangi Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH) dengan majoriti 33,174 undi.
  • P162 Iskandar Puteri dimenangi Liew Chin Tong (PH) dengan majoriti 60,036 undi.
  • P170 Tuaran dimenangi Madius Tangau (PH) dengan majoriti 233 undi.
  • P172 Kota Kinabalu dimenangi Chan Foong Hin (PH-DAP) dengan majoriti 24,086 undi.
  • P176 Kimanis dimenangi Mohamad Alamin (BN) dengan majoriti 3,037.
  • P177 Beaufort dimenangi Datuk Siti Aminah Aching (BN) dengan majoriti 2,518
  • P178 Sipitang dimenangi Datuk Matbali Musah (GRS) dengan majoriti 4,691 undi.
  • P192 Mas Gading dimenangi Mordi Anak Bimol (PH-DAP) dengan majoriti 5,480
  • P194 Petra Jaya dimenangi Fadillah Yusof (GPS) dengan majoriti 41,363 undi.
  • P186 Sandakan dimenangi Vivian Wong Shir Yee (PH-DAP) dengan majoriti 11,521 undi.
  • P195 Bandar Kuching dimenangi Dr Kelvin Yii Lee Wuen (DAP-PH) dengan majoriti 28,891 undi.
  • P196 Jasin dimenangi calon PN, Zulkifli Ismail dengan majoriti 322 undi.
  • P195 Bandar Kuching dimenangi Kelvin Yii Lee Yuen (PH-DAP) dengan majoriti 28,891.
  • P196 Stampin dimenangi Chong Chieng Jen (PH-DAP) dengan majoriti 7,158.
  • P198 Puncak Borneo dimenangi Datuk Willie Mongin (GPS-PBB) dengan majoriti 4,005 undi.
  • P199 Serian dimenangi Datuk Seri Richard Riot Jaem (GPS) dengan majoriti 16,697 undi.
  • P200 Batang Sadong dimenangi Rodiyah Sapiee (GPS) dengan majoriti 14,893.
  • P201 Batang Lupar dimenangi Mohamad Shafizan (GPS) dengan majoriti 14,463
  • P202 Sri Aman dimenangi DAtuk Seri Doris Sophia Brodi (GPS-PRS) dengan majoriti 4,039 undi.
  • P203 Lubok Antu dimenangi Roy Angau Gingkoi (GPS) dengan majoriti 100 undi
  • P204 Betong dimenangi Dr Richard Rapu (GPS) dengan majoriti 11,302 undi.
  • P206 Tanjong Manis dimenangni Yusuf Abd Wahab (GPS) dengan majoriti 13,908 undi
  • P209 Julau dimenangi Larry Sng Wei Shien (PBM) dengan majoriti 1,340 undi.
  • P211 Lanang dimenangi Alice Lau Kiong Yieng (DAP) dengan majoriti 11,544 undi.
  • P213 Mukah dimenangi Datuk Hanifah Hajar Taib (GPS) dengan majoriti 15,686 undi.
  • P218 Sibuti dimenangi Lukanisman Awang Sauni (GPS) dengan majoriti 11,745 undi.
  • P219 Miri dimenangi Chiew Choon Man (PH) dengan majoriti 6,159 undi.
  • P222 Lawas dimenangi Henry Sum Agong (GPS) dengan majoriti 5,677 undi
Sumber: Harian Metro

Previous Post Next Post


Contact Form