Calon bertanding di Perak - Kickstory

Latest

Just Another View With A DSLR



Saturday, April 20, 2013

Calon bertanding di Perak

Sumber: Sinar Harian

BERIKUT senarai calon bertanding PRU13 di Perak:

P.054 : GERIK
Datuk Hasbullah Osman (Umno)
Norhayati Kasim (Pas)
N.01 : Pengkalan Hulu
Aznel Ibrahim (Umno)
Mejar (B)Abdullah Masnan (PKR)
N.02 : Temengor
Salbiah Mohamed (Umno)
Mohd Supian Nordin (PKR)

P.055 :  LENGGONG
Datuk Shamsul Anuar Nasarah (Umno)
Razman Zakaria (Pas)
N.03 : Kenering
Datuk Mohd Tarmizi Idris (Umno)
Mohd Tarmizi Abdul Hamid (PKR)
N.04 : Kota Tampan
Datuk Saarani Mohamad (Umno)
Zahrul Nizam Abdul Majid (PKR)

P.056 : LARUT
Datuk Hamzah Zainudin (Umno)
Datuk Fauzi Shaari (Pas)
M Raveedran (Bebas)
N.05 : Selama
Datuk Mohamad Daud Mohd Yusoff (Umno)
Mohd Akmal Kamarudin (Pas)
N.06 : Kubu Gajah
Ahmad Hasbullah Alias (Umno)
Mohd Nazri Din (Pas)
N.07 : Batu kurau
Dr Muhammad Amin Zakaria (Umno)
Fadzil Alias (PKR)

P.057 : PARIT BUNTAR
Mua’amar Ghadafi Jamal Jamaludin (Umno)
Datuk Dr Mujahid Yusuf Rawa (Pas)
N.08 : Titi Serong
Abu Bakar  Mat Ali (Umno)
Abu Bakar Hussian (Pas)
N.09 : Kuala Kurau
Mohd Salleh Mat Disa (Umno)
Abdul Yunus Jamahri (PKR)

P.058 : BAGAN SERAI
Dr Noor Azmi Ghazali (Umno)
Dr Muhammad Nur Manuty (PKR)
Abdul Latiff Mas’ud (Bebas)
N.10 : Alor Pongsu
Datuk Sham Mat Sahat (Umno)
Rosli Ibrahim (PKR)
Shamsul Amir Ramli (bebas)
N.11 : Gunung Semanggol
Zulkarnain Ismail (Umno)
Mohd Zawawi Abu Hassan (Pas)
Halidi Wahab (Bebas)
N.12 : Selinsing
Sharudin Ahmad (Umno)
Husin Din (Pas)

P.059 : BUKIT GANTANG
Datuk Ismail Safian (Umno)
Idris Ahmad (Pas)
N.13 : Kuala Sepetang
Loh Swee Eng (Gerakan)
Chua Yee Ling (PKR)
Zainal Abidin Abd Rahman (berjasa)
N.14 : Changkat Jering
Datuk Rosli Husin (Umno)
Datuk Seri Mohammad Nizar Jamaluddin (Pas)
Zulkefli Ibrahim (bebas)
N.15 : Trong
Dr Zabri Abdul Wahid (Umno)
Norazli Musa (Pas)

P.060 : TAIPING
Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)
Nga Kor Ming (DAP)
N.16 : Kamunting
Datuk Mohammad Zahir Abd Khalid (Umno)
Mohamad Fakhruddin Abdul Aziz (Pas)
N.17 : Pokok Assam
Datuk Ho Cheng Wang (MCA)
Teh Kok Lim (DAP)
Mohd Yusoff Abdul Hamid (bebas)
N.18 : Aulong
Soo Kay Peng (Gerakan)
Leow Thye Yih (DAP)
Yew Tian Hoe (bebas)

P.061 : PADANG RENGAS
Datuk Seri Mohamed Nazri Abd Aziz (Umno)
Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (PKR)
N.19 : Chenderoh
Zainun Mat Nor (Umno)
Mohamad Azalan Mohamad (Pas)
N.20 : Lubuk Merbau
Datuk Siti Salmah Mat Jusak (Umno)
Mohd Zainudin Mohd Yusof (Pas)

P.062 : SUNGAI SIPUT
Datuk SK Devamany (MIC)
Dr D Jeyakumar (PKR)
SP Nagalingam (bebas)
N.21 : Lintang
Datuk Zolkafly Harun (Umno)
Ahmad Mazlan Othman (Pas)
N.22 : Jalong
Liew Yew Aw (Gerakan)
Loh Sze Yee (DAP)
S Kalimuthu (bebas)

P.063 : TAMBUN
Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah (Umno)
Siti Aishah Shaik Ismail (PKR)
N.23 : Manjoi
Mohamad  Ziad Mohamed (Umno)
Asmuni Awi (Pas)
N.24 : Hulu Kinta
Datuk Aminuddin Md Hanafiah (Umno)
MA Tinagaran (PKR)
Sulaiman Zakaria (bebas)

P.064 :  IPOH TIMUR
Kathleen Wong Mei Yin (MCA)
Thomas Su Keong Siong (DAP)
N.25 : Canning
Ceylyn Tay Wei Lung (Gerakan)
Wong Kah Woh (DAP)
N.26 : Tebing Tinggi
Tony  Khoo Boon Chu (MCA)
Ong Boon Piow (DAP)
N.27 : Pasir Pinji
Tong Fah Chong (MCA)
Lee Chuan How (DAP)

P.065 :  IPOH BARAT
Dr Cheng Wei Yee (MCA)
M Kula Segaran (DAP)
Kalwat Singh Sujan Singh (bebas)
N.28 : Bercham
Liew Huey Shan (MCA)
Cheong Chee Khing (DAP)
RK Muthu (Bebas)
N.29 : Kepayang
Chang Kok Aun (MCA)
Nga Kor Ming (DAP)
N.30 : Buntong
C Sivaraj (MIC)
A Sivasubramaniam (DAP)
A Iruthiyam Sebastiar (bebas)
Mohd Basri Shafie (bebas)

P.066 : BATU GAJAH
Loo Thin Tuck (MCA)
V Sivakumar (DAP)
N.31 : Jelapang
S Mokan (MIC)
Teh Hock Ke (DAP)
M Sarasvathy (PSM)
N.32 : Menglembu
Loo Gar Yen (MCA)
Lim Pek Har (DAP)
N.33 : Tronoh
Yip Sze Choy (MCA)
Yong Choo Kiong (DAP)

P.067 :  KUALA KANGSAR
Datuk Wan Mohammad Khair-il Anuar Wan Ahmad (Umno)
Dr Khalil Idham Lim Abdullah (Pas)
Datuk Kamilia Ibrahim (bebas)
N.34 : Bukit Chandan
Maslin Sham Razman (Umno)
Fathmawaty Salim (PKR)
Jahiddin Isa (bebas)
N.35 : Manong
Mohamad Kamil Shafie (Umno)
Jamil Dzulkarnain (Pas)

P.068 : BERUAS
Datuk Chang Ko Youn (Gerakan)
Datuk Ngeh Koo Ham (DAP)
N.36 : Pengkalan Baharu
Datuk Abd Manap Hashim (Umno)
Khairuddin Abd Malik (Pas)
Ahmad Nizam Ibrahim (bebas)
N.37 : Pantai Remis
Koh Ser Yun (MCA)
Wong May Ing (DAP)

P.069 : PARIT
Datuk Mohd Zaim Abu Hassan (Umno)
Muhammad Ismi Mat Tain (Pas)
N.38 : Belanja
Drs Mohd Nizar Zakaria (Umno)
Najihatussalehah Ahmad (Pas)
N.39 : Bota
Datuk Nasaruddin Hashim (Umno)
Zulkifly Ibrahim (PKR)

P.070 : KAMPAR
Datuk Lee Chee Leong (MCA)
Ko Chung Sen (DAP)
N.40 : Malim Nawar
Chang Gwo Chyang (MCA)
Leong Cheok Keng (DAP)
N.41 : Keranji
Daniel Wa Wai How (MCA)
Chen Fook Chye (DAP)
N.42 : Tualang Sekah
Nolee Ashilin Mohamed Radzi (Umno)
Baldip Singh (PKR)
Syed Mohammad Syed Ali (bebas)

P.071 : GOPENG
Datuk Tan Chin Meng (MCA)
Dr Lee Boon Chye (PKR)
N.43 : Sungai Rapat
Datuk Hamidah Osman (Umno)
Radzi Zainon (Pas)
Mior Azman Mior Aris (bebas)
N.44 : Simpang Pulai
Datuk Chang Kon You (MCA)
Chang Ming Kai (PKR)
N.45 : Teja
Yew Sau Kham (MCA)
Chang Lih Kang (PKR)

P.072 : TAPAH
Datuk M Saravanan (MIC)
K Vasantha Kumar (PKR)
Shahruzzaman Bistaman (berjasa)
Ridzuan Bani (bebas)
N.46 : Chenderiang
Datuk Dr Ma Hang Soon (MCA)
Amani Williams Hunt Abdullah-Bah Tony (PKR)
N.47 : Ayer Kuning
Datuk Samsudin Abu Hassan (Umno)
Ahmad Razi Othman (Pas)

P.073 : PASIR SALAK
Datuk Tajuddin Abdul Rahman (Umno)
Mustaffa Kamil Ayub (PKR)
N.48 : Sungai Manik
Datuk Zainol Fadzi Paharudin (Umno)
Osman Abdul Rahman (PKR)
N.49 : Kampung Gajah
Abdullah Fauzi Ahmad Razali (Umno)
Ishak Saari (Pas)

P.074 : LUMUT
Datuk Seri Kong Cho Ha (MCA)
Laksamana Pertama (B) Imran Abd Hamid
N.50 : Sitiawan
Ting Tai Fook (MCA)
Datuk Ngeh Koo Ham (DAP)
N.51 : Pasir Panjang
Rashidi Ibrahim (Umno)
Rohawati Abidin (Pas)
S Vijayan (bebas)
N.52 : Pangkor
Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (Umno)
Mohd Saifullah Mohd Zulkifly (PKR)
Bernard Parenpa (bebas)

P.075 : BAGAN DATOH
Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (Umno)
Madhi Hassan (PKR)
N.53 : Rungkup
Datuk Shahrul Zaman Yahya (Umno)
Mohd Misbahul Munir Masduki (Pas)
N.54 : Hutan Melintang
R Supramaniam (MIC)
S Kesavan (PKR)
Masdisi Hashim (bebas)
Azhari Abdullah (berjasa)

P.076 : TELUK INTAN
Datuk Mah Siew Keong (Gerakan)
Seah Leong Peng (DAP)
K Muralingan (bebas)
N.55 : Pasir Berdamar
Datuk M Kayveas (PPP)
Terence Naidu (DAP)
N.56 : Changkat Jong
Datuk Mohd Azhar Jamaluddin (Umno)
Mohd Anuar Sudin (Pas)
K Suppan (bebas)

P.077 :  TANJUNG MALIM
Datuk Seri Ong Ka Chuan (MCA)
Datin Paduka Tan Yee Kew (PKR)
N.57 : Sungkai
Goh Kim Swee (MCA)
A Sivanesan (DAP)
N.58 : Slim
Datuk Khushairi Abd Talib (Umno)
Aminuddin Zulkipli (Pas)
Datuk Mosses Ramiah (bebas)
N.59 : Behrang
Datuk Rusnah Kassim (Umno)
Datuk Abdul Hadi Abdul Khatab (PKR)
PS Naidu (bebas)
Mejar (B) Kamal Badri Tak M Zainudin (bebas)

No comments:

Post a Comment